Znaczenie nawigacji na stronie

Znaczenie nawigacji na stronie

29 kwietnia 2018 Wyłącz przez Tamara

Jedna z kluczowych z punktu widzenia użytkownika cech strony WWW to nawigacja po niej. Internauta, który odwiedza konkretny serwis powinien od samego początku czuć się na nim dobrze i wiedzieć, jaki krok wykonać.

Odpowiednia struktura odnośników, kolorystyka, odstępy, budowa menu – wszystko to składa się na nawigację. W przypadku serwisów internetowych jest ona odpowiednikiem interfejsu użytkownika, z jakim mamy do czynienia w przypadku programów komputerowych.

Od jakości i sposobu wykonania interfejsu zależy, czy użytkownik będzie potrafił się z łatwością posługiwać daną aplikacją. Ze stronami jest dokładnie tak samo, więc do tworzenia nawigacji należy się przyłożyć.

W przypadku dużych serwisów firmowych oraz portali, które planują wejście na rynek medialny, korzysta się z pomocy beta-testerów. Użytkują oni stronę symulując zachowania typowego internauty.

Raportują wszelkie napotkane trudności, dzięki czemu webmasterzy wiedzą, co należy poprawić przed publikacją serwisu. Takie rozwiązania świadczą o wysokim stopniu profesjonalizmu twórców witryn.