Witryna, która zawsze wygląda dobrze

exit popup

Gdybyśmy mieli wskazać takie bardzo praktyczne cechy dobrych stron internetowych, które są powtarzalne i które mają duże znacznie w każdej sytuacji – co by to było? Na pewno należałoby powiedzieć o tym, w jaki sposób dany serwis wyświetla się na różnych przeglądarkach stron, na różnych urządzeniach oraz systemach operacyjnych. Każdy z tych czynników może wpływać na to, jak pod względem wizualnym wygląda dana strona.

Najlepsze są te, które za każdym razem wyglądają tak samo i oferują pełną funkcjonalność. Czy tak będzie zależy od webmasterów, których rolą jest tak zoptymalizować kod, aby każda z dostępnych na rynku przeglądarek interpretowała go w jednakowy sposób.

Stąd szalenie ważne jest testowanie gotowej strony w jak najszerszym zakresie. Dopiero kiedy testy potwierdzą, że witryna za każdym prezentuje się właściwie, zadanie można uznać za wykonane.

Trzeba także pamiętać o przygotowaniu mobilnej wersji serwisu, która będzie poprawnie wyświetlana na smartfonach oraz tabletach. To również trzeba przetestować.