Typy i rodzaje gadżetów reklamowych

Typy i rodzaje gadżetów reklamowych

17 października 2017 Wyłącz przez Tamara
Rajzat Dzięki wykorzystaniu przestrzeni kolorów CMYK drukowanie etykiet w drukarni Booklet daje naklejki o pięknych barwach

Reklama w dzisiejszym świecie to najważniejszy aspekt bez którego żaden produkt, marka i firma się nie obejdzie. Powód? Siła reklamy. Żadne działania zdadzą się na nic, jeśli świat o nich nie usłyszy. Świat to grupa docelowa i potencjalni klienci do których kierowane mają być komunikaty.

Typów reklam jest niezliczenie wiele, a różnią się one między sobą m.in. skutecznością, ceną. Różnicą jest także to, że nie każde pasują do wszystkich typów branż i firm.

Nowoczesną formą reklamy w ostatnich czasach stały się także gadżety reklamowe. Pomimo tego, że istnieją dziesiątki lat – ich forma zmienia się z dnia na dzień, z pomysłu na pomysł. Współcześnie wiadomo, że aby zaistnieć – trzeba się wyróżnić. Za pomocą jakości, wzbudzenia szoku, odmienną ofertą – nieważne, ale to konieczność odniesienia sukcesu.

Typów samych gadżetów reklamowych jest bardzo wiele, różnią się od siebie formą, kształtem, funkcją i wieloma innymi czynnikami. Warto pamiętać, że powinny one być dobrane pod branżę w której firma funkcjonuje. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów gadżetów reklamowych:

  • Kubek, długopis i smycz – trójca najbardziej znanych gadżetów reklamowych. Są najpopularniejsze i niekoniecznie spełniają swoją funkcję reklamy.

    Dzieje się tak dlatego, że obecnie jest ich przesyt na rynku. Z drugiej strony – są najtańsze;

  • Torby zakupowe to bardzo skuteczny gadżet reklamowy, ponieważ jest rzeczywiście używany przez klientów. Moda na ekologiczny styl życia wywiera wyraźną konieczność na rezygnację z plastikowych, foliowych reklamówek;
  • Do bardzo funkcjonalnych i praktycznych gadżetów można zaliczyć pendrive i powerbank czy różne akcesoria biurowe. Jest to jednak drogie rozwiązanie, z którego korzystają raczej bogatsze firmy, branży technologicznej i nowych technologii.

.