Mokasyny

Niewiele osób wie, że mokasyny wzorowane są na indiańskim pierwowzorze. Początkowo były produkowane jako męskie obuwie, ale w sklepach znajdziemy już damską wersję tego obuwia.

Co wyróżnia mokasyny od innych butów? Otóż mokasyny najczęściej wykonane są z miękkiej skóry, nie są sznurowane, nie mają cholewek – idealne buty dla osób, które lubią praktyczną modę. Od lat najmodniejsze są oczywiście mokasyny wykonane z zamszu.

Co prawda projektanci próbują przemycić je do każdej stylizacji, ale naszym zdaniem są to buty, które mimo wszystko swoją stylistyką pasują do „luźnego” stylu na co dzień. Z czym je nosić, aby mieć pewność, że będą dobrze wyglądać? Mokasyny bardzo dobrze wyglądają z rurkami! Wybierz spodnie w ciekawym kolorze i załóż do nich beżowe mokasyny – efekt wow gwarantowany.

Latem możesz założyć mokasyny na przykład do krótkich szortów – nawiążesz dzięki temu do stylizacji marynarskiej. Jeżeli chcesz założyć ten rodzaj butów do sukienki, wybierz taką w kwiaty – uzyskasz dzięki temu wygląd w stylu boho.