Czego oczekujemy od wróżb?

schodołazy kroczące

Warto zastanowić się nad tym, dlaczego tak wielu ludzi czyta horoskopy i odwiedza wróżki, żeby dowiedzieć się od nich czegoś o swojej przyszłości. Co mogą dać nam takie informacje i czy naprawdę w jakiś istotny sposób mogą one zmienić nasze życie? Owszem, gdyby wróżka była w stanie przewidzieć, jakie numery padną w następnym losowaniu totolotka, to taka rada mogłaby niesamowicie zmienić nasze życie. Gdyby jednak faktycznie mogła ona się tego zawczasu dowiedzieć, to z pewnością sama skreśliłaby kupon i wygrałaby duże pieniądze.

Wróżbitów pytamy jednak zasadniczo o nieco inne sprawy. Bardzo często z horoskopów czy też z wróżb chcemy dowiedzieć się czegoś o sprawach natury sercowej – czy na przykład dany związek ma sens albo czy w najbliższym czasie spotkamy miłość swojego życia. Załóżmy, że wróżka powiedziałaby nam, że nasz obecny partner bądź partnerka to zły wybór albo że w najbliższym roku nie poznamy nikogo interesującego – czy wówczas zakończylibyśmy nasz związek albo zaprzestalibyśmy poszukiwania swojej drugiej połówki? Zapewne zdecydowana większość osób by tego nie zrobiła.

Zdaje się więc, że wróżby wpływają przede wszystkim na nasz nastrój, a mniejszym stopniu na nasze działanie. Z horoskopów i wróżb chcemy czerpać nadzieję na lepsze jutro, która da nam dodatkowe siły witalne. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli ktoś przepowie nam niekorzystną przyszłość, to może nas to poważnie zasmucić.

Lepiej więc nie brać wróżb do końca na poważnie – pewien dystans jest wskazany.