Co oferują nasiona marihuany sativia?

Jeżeli interesujemy się nasionami marihuany, to z pewnością w którymś momencie dotrzemy do informacji, że możemy mieć do czynienia z różnymi ich odmianami, ale obok nasion marihuany indica, to właśnie nasiona marihuany sativa są najczęściej proponowane. To oznacza, że powinniśmy zdobyć o nich jak najwięcej wiadomości, bo wiedząc jak one działają, będziemy mogli określić, czy spełnią nasze oczekiwania, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli je stosować w celach medycznych.

Jak wygląda?

Jeżeli chodzi o to, jak wygląda efekt uprawy nasion marihuany sativa, to powinniśmy wiedzieć, że ma ona wąskie i delikatne liście.

Dodatkowo kwiaty są puszyste i rozłożyste. Jednak musimy się tutaj nastawić na to, że okres dojrzewania jest dość długi, ponieważ może dochodzić nawet do 14 tygodni. Nasiona konopi sativa bardziej nadają się do uprawy outdoor niż indoor, ale powinniśmy być przygotowani na to, że może osiągać wysokość nawet do 4 – 5 metrów.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak mogą na nas wpływać te nasiona, to warto wiedzieć, że one przede wszystkim wpływają na nasz umysł. To oznacza, że jesteśmy bardziej optymistycznie nastawieni do życia, mamy lepsze samopoczucie, łatwiej nam zmagać się z depresją i możemy wykazywać większą kreatywność.

Także stosowana w leczeniu

Warto podkreślić, że chociaż nasiona konopi sativa oraz Pestki Sativia wpływają przede wszystkim na nasz umysł, to jednak też są stosowane w medycynie.

Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie pojawiają się stany depresyjne i zaburzenia ADHD. Co więcej, nasiona konopi sativa dobrze wpływają na apetyt, a to oznacza, że niejednokrotnie są one polecane tym, którzy zmagają się z anoreksją i z rakiem, bo w tych dwóch przypadkach niewątpliwie dochodzi do zaburzenia łaknienia i chorzy nie mają ochoty na jedzenie. Warto się zastanowić, czy to właśnie te nasiona konopi, nie będą najlepsze do walki z naszym problemem.

Może się wówczas okazać, że jeśli je zastosujemy, to będziemy mogli naprawdę sporo zyskać. Nasiona konopi sativa występują w różnych odmianach, więc może się okazać, że zainteresują nas takie, które będą miał cytrusowy aromat i zwiększoną ilość THC. Nie mniej, pamiętajmy, kiedy należy je stosować w celach medycznych, tak abyśmy sięgali po nie od razu, gdy tylko będzie zachodziła taka potrzeba i będą mogły nam pomóc chociażby wówczas, gdy będziemy walczyli z mniejszym apetytem.