Balkony i tarasy

Nie tylko wewnątrz domu uprawiamy rośliny. Te na tarasach i balkonach również zaliczamy do domowych, ale dają nam więcej możliwości do wykazania się w charakterze ogrodników, bo mają zdecydowanie inne wymagania niż te pokojowe.

W uprawach zewnętrznych dominuje sezonowość, a więc mamy niewiele czasu, by najpiękniej ozdobić swoje najbliższe otoczenie. Już od wiosny widać wyraźnie jak zmienia się charakter blokowisk, które pięknieją dzięki ukwieconym balkonom.

Królują tam najczęściej pelargonie w wielu odmianach i kolorach, petunie i surfinie o zwieszającym się pokroju. W domach wolnostojących rośliny na tarasach mają trochę inny charakter.

Tam nie ogranicza nas przestrzeń i możemy ozdabiać je okazałymi roślinami w dużych pojemnikach np. oleandrami, daturami, iglakami albo na konstrukcji przy ścianie poprowadzić pnące róże.

Ostatnio powszechnym stało się też uprawianie na balkonach i tarasach roślin warzywnych i ziół. Coraz częściej też sadzimy w doniczkach poziomki i truskawki oraz pewne odmiany pomidorów.